Regionkommitéer

Region Nord

Per Almersson, Regionansvarig
även ansvarig för träffar i övre Norrlands inland
070-207 19 18
almersson@telia.com

André Odeblom
Ansvarig för Mercedesträffar från Umeå till Luleå
070-387 19 45
andre.odeblom@odeblom.de

Region Mitt

Jan Wallgren, Regionansvarig
060-501090, 0730-50 19 90
janwallgren.mbks@telia.com

Sundsvall – Härnösand
Bertil Fredholm, ansvarig
070– 2613259, 060-25288

Nikolaus Blomqvist
060-30015, 0761-155195
nikolaus@blomqvist.st

Dalarna
Mats Sjögren, ansvarig
023-32424
trollet.sjogren@telia.com

Ola Svärdhagen
0278-10844, 070-6074199
ola.svardhagen@ljusnan.se

Gävle norr
Olle Danielsson, ansvarig
073-977 92 61
ollekakel@hotmail.se

Gävle syd
Sten Wickman, ansvarig
070-6026010
sten@fagerviken.nu

Jämtland
Anders Odelberg, ansvarig
070-5440967

Region väst

Göteborg
Jonas Robertsson, Regionansvarig
471 92 HÖVIKSNÄS
0304-67 83 46, 070-536 44 70
jonas.c.robertsson@telia.com

Skövde
Tommy Gustavsson
543 91 TIBRO
0504-137 01
tgustav@telia.com

Jan Östlund,
541 55 SKÖVDE
0500-434547, 073-7166271
ja.ostlund@tele2.se

Henrik Wassén
416 55 GÖTEBORG
070-662 49 45
wassen.henrik@telia.com

Klas Olsson
437 91 LINDOME
031-94 84 23, 0708-94 84 23
klas.goteborg@supermarket.ica.se

Mariestad
Mats Harrysson
548 73 LYRESTAD
0730-89 71 03
maritha.harrysson@swipnet.se

Värmland
Mats Thoresson
660 57 VÄSE
0553-130 18, 070-511 30 18
thoresson55@gmail.com

Region Öst

Ulf-Göran Norefors, Regionansvarig
0705-344051
ulfgoran.norefors@yahoo.com

Jan Qvick
070-5394619
jan.qvick@telia.com

Stockholm
Tage Flodman, ansvarig
08-51010856, 070-797 11 37
flodman@swipnet.se

Tord Unevik
08-776 11 50, 070-575 01 94
t.unevik@telia.com

Claes Axén
08-580 364 50, 073-626 82 81
claes.axen@tele2.se

Lars-Göran Larsson
08-765 11 44, 070-610 81 44
per_lars-goran.larsson@comhem.se

Lars-Gunnar Jilnö
08-33 05 37, 070-690 23 00
larsgunnar@qualitalis.se

Thomas Sjöström
(Kontakt Stäket)
08-583 540 77
thomas.sjostrom@bredband.net

Norrköping
Stefan Ståhl, ansvarig
603 72 Norrköping
stefan.stahl@fro.se

Lennart Granlund
070-6656885
lennartgranlund@bredband.net

Kalle Gattermann
011-69843, 0768-330338
kalle.gattermann@telia.com

Uppsala
Stig Larsson, ansvarig
018-35 70 03
cochs.larsson@hotmail.com

Per Bylund
018-34 04 50,  070-540 97 89

Nyköping
Börje Andersson, ansvarig
0155-285443, 076-1076490
inger_borje99@hotmail.com

Anders Olvén, 
0155-224244, 070-3400713
anders.olven@se.schneider-electric.com

Per-Olov Brink
0155-284 363
perolov.brink@telia.com

Malte Eklöw
0155-218509

Örebro
Mats Thoresson, ansvarig
0553-130 18, 070-511 30 18
thoresson55@gmail.com

Åke Dalsbro
019-143 634, 070-299 44 54
info@dalsbro.se

Region Syd

Björn Råsberg, Regionansvarig
070-730 49 82
syd@mbks.se

Mats Thelander,
070-8234442
thelander@ tele2.se

Sjöbo
Leif Svensson, ansvarig
0416-19522
leif.svensson@cepa.se

Malmö
Björn Nissen
040-81723

Anders Nordin
0732-300 309
anders.l.nordin@hotmail.com

Vetlanda
Tomas Jansson, ansvarig
0383-132 45, 070-608 51 58

Jörgen Ekedal
0381-157 91

Kalmar
Sten-Åke Radner, ansvarig
Kalmar
070-308 25 15

Kristianstad
Per Olsson Ravn, ansvarig
0703-039996
per.ohlssonravn@sungard.com